klimatizace ECO COOL

S rozumem, citem a péčí

15. 10. 2016

Odborník radí

Letošní léto dalo znovu vyniknout klimatizačním jednotkám. Už poněkolikáté jsem si v horkých dnech říkal, že si do podkroví našeho rodinného domu klimatizaci pořídíme. Ale nechtěl bych jednat pod tlakem aktuálních venkovních teplot, takže konečné rozhodnutí nechávám na zimní měsíce. Na jaké vlastnosti klimatizační jednotky mám klást důraz?

Jan Vyleta, Plzeň

Pořídit si klimatizační jednotku během zimy je velmi rozumným rozhodnutím. Jednak proto, že člověk skutečně narazí na mnohem širší výběr, vždyť v posledních dvou letech nastaly v červenci a v srpnu dny, kdy většina prodejců tohoto sortimentu hlásila vyprodáno… A pak je tady skutečnost, že dobrá klimatizační jednotka dokáže i přitápět, což je schopnost, kterou v zimě okamžitě oceníme.

To už mluvím hlavně o klimatizacích EcoCool od Electroluxu. Ty dokážou v interiéru přitápět až do venkovního mrazu -15°C. Ovšem schopnost chladit i vytápět není jejich jedinou předností. Citlivě reagují na relativní vzdušnou vlhkost, případně vzduch podle přání ionizují, či dokonce větrají a vzduch důkladně filtrují. Přičemž ventilátor patří ve vzpomínaných procesech minulosti, všechny klimatizace Electrolux EcoCool jsou osazené vyspělým invertorem. Požadovanou teplotu zajišťují jemným přizpůsobením proudu vzduchu a v porovnání s překonanými klimatizacemi se stálými otáčkami ventilátoru spotřebovávají méně než 50 procent energie.

Plazmová filtrace odstraňuje ze vzduchu prach, alergeny a bakterie, čímž přítomným osobám usnadňuje dýchání. Výkonný Bio-HEPA filtr zachycuje jemné částice nečistot, jeho funkcí je rovněž kontrola a omezení růstu mikroorganismů. A filtr s aktivním uhlím zase prvořadě odstraňuje případný zápach. Ionizace na studenou plazmu zabíjí viry, bakterie i jiné alergeny. Klimatizace Electrolux EcoCool jsou tedy ideálním zařízením pro osoby trpící alergiemi.

Stejně jako pro různé jiné elektrospotřebiče, platí také pro klimatizační jednotky povinnost takzvaného energetického štítku. Jde o známou stupnici energetických tříd A až G. Tomuto údaji je nutné věnovat velkou pozornost, protože rozdíl mezi energeticky nejvíce šetrnou klimatizační jednotkou a klimatizací brutálně nešetrnou, může pro peněženku uživatelů znamenat až několik tisícikorun ročně! Takže k tomuto konstatování zbývá dodat, že jednotky Electrolux EcoCool pracují vesměs v energetické třídě A++.

Další technický údaj – jednotky Electrolux EcoCool i za velmi výkonného provozu “hlučí“ zvukovou hladinou pouze kolem 22 decibelů. Jinými slovy – tyto klimatizace neslyšně pečují o kvalitní vzduch rovněž ve chvílích, kdy v místnosti třeba někdo spí. Navíc lze klimatizační jednotky Electrolux prostřednictvím zařízení Electrolux AirCare ovládat na dálku z osobního počítače či chytrého telefonu prostřednictvím internetového připojení.

Klimatizační jednotky Electrolux EcoCool se dodávají v kompletní výkonnostní řadě tak, aby vyhovovaly prostorům všech velikostí. Ve své formální podobě se hlásí ke štíhlému stylovému designu Electrolux. Při výběru vhodné klimatizační jednotky, ať už pro byt nebo třeba administrativní prostory, hraje rozhodující roli její výkon. Přičemž nejde jen o velikost místnosti, ale rozhodně i o počet osob v ní se pohybujících. A nezapomínejme, že klimatizace je zařízením, které svým způsobem koresponduje s jednáním člověka a svojí koncepcí předpokládá v rámci užívání jistou dávku rozumu, citu i pravidelné péče. Pak slouží jako velmi užitečné a příjemné zařízení, starající se o požadovaný vysoký obytný komfort.

ing. Lubomír Čermák, jednatel společnosti SMART-VAC s.r.o.
ing. Lubomír Čermák, jednatel společnosti SMART-VAC s.r.o.