centrální vysavač Electrolux a BEAM

Electrolux připomene svá jubilea

1. 11. 2016

Rok 2017 přinese firmě Electrolux hned několik významných výročí.

Ta dají vzpomenout na okolnosti, za nichž bylo mimo jiné formováno výsadní postavení této světové jedničky v oboru centrálního vysávání. A jubilea také přinesou nesporné unikáty, které se k tomuto primátu vážou.

Sto, šedesát a dvacet
O jaká výročí jde? Tak především to bude v roce 2017 sto roků, co tehdejší švédské společnosti Lux AB, Elektromekanika a Svenska fúzovaly v jedinou s názvem AB Electrolux. Dále uplyne šedesát let od chvíle, kdy firma, už jako nadnárodní gigant, sjednotila svůj název a rozhodla se napříště používat pro všechny svoje výrobky zjednodušené označení Electrolux. A konečně před dvaceti roky akvizicí společnosti BEAM vstoupila značka Electrolux rovněž na trh s centrálními vysavači a záhy ve světovém měřítku dosáhla pětatřicetiprocentního podílu!

Už tato konstatování ukazují na výjimečnou tradici a uznávanou prestiž jmenovaných značek, které v duchu svého globálního postavení plní v tržním segmentu centrálního vysávání jasnou roli lídra rovněž v České republice. A blížící se kulatá výročí jsou jen další příležitostí připomenout sérii unikátů výrobce slavícího uvedená jubilea.

Nejde pouze o skutečnost, že pod značkami Electrolux a BEAM má veřejnost možnost se na všech kontinentech pravidelně seznamovat s nejvýkonnějšími typy centrálních vysavačů a vybavovat jimi svoje domy i byty. Ale zejména odborníci oceňují hlavně fakt, že jakákoli zásadní inovační iniciativa respektované světové jedničky se v globálním měřítku následně stává předlohou také pro další výrobce centrálních vysávacích systémů.

Čím dál dokonalejší…
Dodavatelé centrálních vysavačů Electrolux a BEAM nesou úděl lídra trhu trpělivě, dlouhodobě a odpovědně. O popularizaci svého oboru jako celku, o vývoj nových technologií a komponentů, se starají jako nikdo druhý. Přicházejí se stále výkonnějšími a čím dál dokonalejšími výrobky. Z poslední doby vzpomeňme hlavně přednosti sacích agregátů Elux (Electrolux) a Fortis (BEAM), vysokou účinnost jejich vysoce ekonomicky pracujících motorů, maximální spolehlivost a extrémně dlouhou životnost.

Nebo jako příklad inovačních aktivit vezměme patentovaný goretexový HEPA filtr, používaný opět výhradně v případě centrálních vysavačů Electrolux a BEAM. Toto filtrační zařízení má na čtverečním centimetru 1,4 miliardy mikroskopických otvorů! Bývá udáváno, že pohltí s účinností 98 procent dokonce i částice velikosti pouhých tří desetin mikronu. Tedy naprosto nepředstavitelných tří desetitisícin milimetru!

Rovněž klinicky ověřený zdravotní přínos centrálních vysavačů zásluhou jejich účinného čištění ovzduší v interiérech, se týká pouze značek BEAM a Electrolux. Schopnost totálně likvidovat alergeny dělá v jakési nadstavbě ze zařízení majícího prvotně sloužit k dokonalému úklidu i svého druhu pračku vzduchu a také vítanou zdravotní pomůcku.

Novinka? Jak pro koho!
A konečně se zastavme u nových evropských závazných norem, vztahujících se právě k vysavačům. Tyto normy nyní určují hranici 1600 wattů coby nejvyšší povolený příkon všech spotřebičů majících sloužit jako úklidová vysávací zařízení. Stanovený limit přináší většině konkurence ohromné starosti, protože jejich centrálním vysavačům citelně snižuje konečný efekt práce. Zatímco představitelé firem Electrolux a BEAM se nad novým unijním nařízením shovívavě usmívají, protože nyní nově obecně žádané přísné ekonomické parametry už produkty těchto dvou značek dávno mají.

(cb)