klimatizace Electrolux

Domácí ovzduší pod kontrolou

15. 5. 2016

Přichází léto, hlásí se klimatizační jednotky

Nemáme, ptejte se… Skutečně jen výjimečně se dnes stává, že obchodník musí odpovědět na zákazníkův zájem těmito slovy. Teplotní rekordy loňského léta však daly mimo jiné vzpomenout i na doby, kdy některé zboží bývalo totálně vyprodané!

Tropické dny léta roku 2015 daly vyniknout klimatizacím všeho druhu. A právě v tomto tržním segmentu před rokem po jistý čas nabídka nestačila poptávce. Už tento fakt se oboru klimatizace stará před nadcházejícím létem o nevšední zájem. Ale důvodů, proč špičkovým produktům tohoto druhu věnovat pozornost, je víc. Kdo chápe klimatizační jednotku jako přístroj, který umí pouze ochlazovat vzduch, ten zřejmě zatím neměl tu čest s klimatizacemi EcoCool od Electroluxu.

Jejich použití bývá mnohem širší. Pokud je třeba, dokážou i přitápět, větrat, citlivě regulovat relativní vzdušnou vlhkost, případně vzduch podle přání ionizovat, či důkladně filtrovat. Ventilátor patří v těchto procesech minulosti, všechny klimatizace Electrolux EcoCool jsou osazené vyspělým invertorem. Požadovanou teplotu zajišťují jemným přizpůsobením proudu vzduchu a v porovnání s překonanými klimatizacemi se stálými otáčkami ventilátoru, spotřebovávají jen polovinu energie. Ve své formální podobě se hlásí ke štíhlému stylovému designu Electrolux.

Plazmová filtrace zbavuje proudící vzduch prachu, alergenů a bakterií, čímž přítomným osobám usnadňuje dýchání. Bio-HEPA filtr zachycuje jemné částice nečistot, jeho funkcí je rovněž kontrola a omezení růstu mikroorganismů. A filtr s aktivním uhlím zase prvořadě odstraňuje případný zápach. Ionizace na studenou plazmu zabíjí viry, bakterie i jiné alergeny. Upravený vzduch navozuje zdravé prostředí. Klimatizace Electrolux EcoCool jsou ideálním zařízením pro osoby trpící letními alergiemi.

Klimatizační jednotky Electrolux EcoCool jsou osazené vyspělým invertorem. Znamená to, že vysoce účinná jednotka udržuje požadovanou příjemnou teplotu jemným přizpůsobením proudu vzduchu. Výsledkem je mimo jiné i padesátiprocentní úspora energie při zachování požadovaného komfortu. Klimatizační jednotky Electrolux EcoCool jsou osazené vyspělým invertorem. Znamená to, že vysoce účinná jednotka udržuje požadovanou příjemnou teplotu jemným přizpůsobením proudu vzduchu. Výsledkem je mimo jiné i padesátiprocentní úspora energie při zachování požadovaného komfortu.

Zájemci mají na výběr ze široké škály výkonů a speciálních funkcí. Navíc lze klimatizační jednotky Electrolux prostřednictvím zařízení Electrolux App ovládat na dálku z osobního počítače či chytrého telefonu. Sedm dní v týdnu, 24 hodin denně, je tak domácí ovzduší pod kontrolou.

Klimatizační jednotky mají obecně pověst spotřebičů energeticky náročných. A jiným obecně rozšířeným mýtem je tvrzení o jejich hlučnosti… Zdůrazněme však ono dvakrát použité slovo obecně! Na rozdíl od přístrojů mnohých jiných dodavatelů, se totiž zvýšené nároky na množství spotřebovávané energie i nežádoucí hlučnost, klimatizací Electrolux EcoCool netýkají. Invertorová technologie totiž vedle poskytování vysokého komfortu šetří spotřebu elektrické energie a chová se nanejvýš tiše. Pracují vesměs v energetické třídě A++.

Další technický údaj – jednotky Electrolux EcoCool i za velmi výkonného provozu “hlučí“ zvukovou hladinou jen kolem 22 decibelů. Tyto klimatizace tedy neslyšně pečují o kvalitní vzduch rovněž ve chvílích, kdy v místnosti třeba někdo spí.

Klimatizační jednotky Electrolux EcoCool se samozřejmě dodávají v kompletní výkonnostní řadě tak, aby vyhovovaly prostorům všech možných velikostí. Od malých bytů, až po největší rodinné domy a vily.

(cb)